Neutrácejte za elektřinu a plyn, jde to i výhodněji

Myslíte si, že jsou ceny za energie přemrštěné? Možná, ale toho, aby byly ceny nižší, asi nedosáhneme. A vzhledem k tomu, že svítit a vařit musíme všichni, nezbývá nám nic jiného, než platit to, co musíme. To ale neznamená, že nelze na energiích ušetřit. Podívejte se, jak můžete na elektřině nebo plynu ušetřit i několik tisíc korun ročně. Nebylo by to skvělé? Nenechte si diktovat cenu tak, jak se to hodí druhým. Jde především o vaše vydělané peníze. A několik tisíc korun už je na vašem rozpočtu jistě poznat. Ušetřete tím, že si porovnáte výhodné nabídky.

Levnější dodavatel může být výhodný

K růstu cen dochází z prostého důvodu. Elektřina i plyn jsou nakupovány na burzách, kde také roste jejich cena. Ale protože je mezi nákupem na burze a prodejem konečným zákazníkům, nějaká prodleva, dochází k růstu cen postupně. Pokud máte zafixovanou cenu, pravděpodobně tuto situaci nebudete v současné době chtít řešit, protože se vás zdražování v uplynulých měsících netýká. Možná ale toto budete řešit za dva roky a hodí se vědět, jak můžete na energiích ušetřit. Tím, že si porovnáte nabídky jednotlivých dodavatelů a vyberete si ten nejlevnější, můžete opravdu ušetřit. Máte tedy dvě možnosti:

– Změnit dodavatele
– Spokojit se se současnou cenou

Jednoduší řešení může být dražší

Samozřejmě můžete nad vyšší cenou mávnout rukou, proč ale zbytečně platit více, než musíte. Pojďte trošku znepříjemnit situaci obchodníkům, kteří se snaží na domácnostech vydělat. Když zkombinujete několik postupů, ušetříte opravdu dost peněz. Když se rozhodnete zatočit vysokým zálohám a doplatkům, je na místě také omezit spotřebu všeho, co doma máte. Pomoci vám mohou úsporné žárovky, případně vypínat spotřebiče, které zrovna v danou chvíli nepoužíváte. A za druhé je vhodné porozhlédnout se po dodavateli elektřiny nebo plynu, kteří si svých zákazníků váží a nabídnou tu nejlepší cenu.

Neplaťte více, než musíte

Je to naprosto jednoduché. Jestli už máte dost vysokých cen, porovnejte si výhodné nabídky všech dostupných poskytovatelů a vyberte si tu nabídku, která se vám bude zamlouvat nejvíce. Stačí jen pár minut, a budete mít přehledné srovnání. A to všechno je možné z pohodlí domova a bez nátlaku obchodních zástupců. To jakou nabídku si vyberete, si tak budete moci v klidu rozmyslet a řádně si přečíst smlouvu i obchodní podmínky. Nechte si také poradit, jak takovou změnu dodavatele provést. Není to těžké, nicméně je potřeba být seznámen se všemi podmínkami, které má dosavadní poskytovatel, abyste neplatili zbytečné sankce. Porovnejte si nabídky a ušetřete, určitě to stojí za to. Několik tisíc korun ročně už je na ročním vyúčtování i na následných zálohách poznat. A vy volné prostředky můžete pak využít na příjemnější zážitky. Zkuste to, je to výhodné.

Jak se vám obsah líbil? Ohodnoťte ho.

Ohodnoťte tuto společnost

(Hodnocení /5 na základě hlasů)

Líbí se Vám tento obsah? Sdílejte ho.
X